Bułka, mięso, sałata! Straszna kulinarna susza. Sosy wkręcają każdego burgera na wyższy poziom.
O nie! To nie może być prawda!
Bułka z parówką? Tak, to jadły kiedyś moje dzieci. Ketchup czy musztarda to minimum w hot-dogu. Ja osobiście preferuję sos duński/remuladę 🙂 A Ty?
Oglądasz czasami zmagania Amerykańskich Grill Masterów na Netflix? Tam sosy wygrywają wszystko.
Pizza bez sosu byłaby podpłomykiem z mozzarellą. 1..2..3..wymazujemy ze świadomości Margheritę - koniec świata 🙂
Mam już sporo książek kucharskich, a chyba jeszcze więcej ebooków. U Ciebie fajne jest, to że dajesz wskazówki jak zmiana jednego składnika potrafi zmienić smak i praktycznie powstaje nowy sos.
Julia
Co do ebooka, to wrażenia jak najbardziej pozytywne. Fajnie, że pokazałeś świeże sosy do steków. U mnie grill pali się minimum 2 razy w tygodniu również zimą, więc korzystam z ebooka dosyć często.
Marcin
To nie pierwsze moje steki, ale Twoje wskazówki okazały się bardzo przydatne. Kupiłem ebooka razem z warsztatem i jestem mega zadowolony. Pierwszy raz spróbowałem steka z sosem chimichurri! Sztos!
Sławek
Mój mąż jest myśliwym i często grillujemy dziczyznę. Muszę przyznać, że miałam obawy co do sosu na bazie twarogu do mięsa. Niepotrzebnie, bo wszyscy byli w szoku jak ten sos pasuje do combrów z jelenia.
Marta
Bez sosów wszystkie powyższe przykłady nie byłyby tym, czym są dzisiaj.
Powiem więcej, prawdopodobnie nie istniałyby w ogóle.
Sos potrafi czasami uratować danie przed kulinarną czarną dziurą.
Niektóre dania potrzebują dodatkowej porcji "wilgoci".
To jest ich najważniejsza cecha. Spajają danie w kulinarną eksplozję smaku.
Od 2010 roku jestem związany z gastronomią. Przeszedłem całą drogę w hierarchii restauracyjnej od pomocy kuchennej do szefa kuchni. Wszystko po to żeby spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnej restauracji.
W między czasie stawiałem na rozwój kulinarny podróżując i podejmując współprace z organizacjami i firmami związanymi ze światem kulinarnym m.in. z organizacją Slow Food i Slow Food Youth.
W tamtym czasie mocno zafiksowałem się na mięsie - jego jakości, pochodzeniu, sposobu hodowli zwierząt etc.
Tworzyłem przepisy dla dużych korporacji, prowadziłem warsztaty oraz pokazy kulinarne dla dzieci i dorosłych.
Praca w restauracji wyleczyła mnie z marzenia o posiadaniu własnego lokalu. Zamknąłem tamten gastro rozdział w swoim życiu i ruszyłem dalej.
Od 2017 roku zacząłem gotować na ogniu. Współtworzyłem przez pierwsze kilka lat projektu Żar Wino, odpalałem pop-upy na różnych eventach, współpracowałem z agencjami eventowymi karmiąc tysiące ludzi jedzeniem tylko i wyłącznie przygotowanym na ogniu lub grillu.
W wolnym czasie robię na zamówienie fartuchy dla grillujących z naturalnej bydlęcej skóry pod marką &RAW. Tak, wszystkie fartuchy w jakich możesz mnie zobaczyć, wyszły z pod mojej ręki - lubię tworzyć, bo w końcu z wykształcenia jestem inżynierem 🙂
Piotr Andruszko
Czy sosy są trudne w wykonaniu?
Nie, ponieważ wyznaję zasadę, że im prościej tym smaczniej.
Czy potrzebny mi będzie specjalistyczny sprzęt?
Nie, ale blender kuchenny zdecydowanie będzie przydatny.
Jaką mam gwarancję że ebook mi się spodoba?
Dostajesz ode mnie 30 dni gwarancji dobrego sosu. Jak eBook Ci nie posmakuje wystarczy, że do mnie napiszesz i dasz mi znać co Ci się nie podobało. Ja oddam Ci pieniądze.
Jestem wege, czy te sosy są dla mnie?
Jasne! Każdy sos możesz z kulinarnym powodzeniem zastosować do dań wegetariańskich. Nawet nudny warzywny szaszłyk zyska nowy blask 🙂