Bułki maślane do burgerów. Prosty i szybki przepis.

Miękka, wilgotna, pachnąca masłem i lekko słodka…brzmi jak piękny sen. Z drugiej strony może przeistoczyć się w prawdziwy koszmar! Jak bułki są lichej jakości, to nawet najlepsze wnętrze będzie pod presją i może wszystkiego nie udźwignąć. Dobre bułki maślane do burgerów to podstawa! Skręca mnie czasem jak widzę, że ktoś się napracował na grillu, dopieścił dodatki i ładuje wszystko w paskudne bułki z marketu, które piekarza nie widziała, bo z maszyny wyjechała. Ja jak grilluje i nie mam dobrych bułek maślanych, to odpuszczam burgery. Wole na drugi dzień ukulać mielonego, wrzucić go w dwie kromki chleba z majonezem i kiszonym ogórkiem : )

Do tematu jakości jeszcze wrócę, a w między czasie muszę zdecydować od czego bardziej mnie skręca. Od toksycznych aluminiowych tacek na grillu czy od pseudo bułek do burgerów? 🙂

Co robić żeby bułki maślane do burgerów były jak piękny sen?

Pomyślmy, co zrobić żeby bułki maślane do Twoich burgerów były zawsze idealne? Są dwie opcje. Pierwsza, zamawiasz w księgarni internetowej książkę o pieczeniu chleba, do wyboru jest kilku wielkich piekarzy tego świata. Następnie wgryzasz się w temat pieczenia i nie masz już czasu na grillowanie. Druga opcja, skrolujesz jednym ruchem palca na koniec tego wpisu i korzystasz z tego prostego przepisu na bułki. Grill się nie kurzy, rodzina zadowolona, a Ty masz więcej czasu dla siebie.

To już nie sen, bułki maślane do hamburgerów stały się realne!

Bułki do burgerów właśnie wyjechały z piekarnika i studzą się na blacie. W całym domu unosi się słodko maślany zapach pieczonych bułek. Odganiasz dzieci, które już zwietrzyły okazję na coś dobrego. Co dalej? Pierwsza myśl to oczywiście wołowy burger z grilla plus dodatki. Tak naprawdę dobra bułka maślana przyjmie wszystko od słodkich do wytrawnych dodatków.

Przepis na bułki maślane zrealizowany, podpowiadam co dalej.

Możliwości aranżacji tej pięknej bułki są praktycznie nieskończone. U mnie na stronie już w tej chwili znajdziesz kilka propozycji, a to dopiero początek:

 1. Pulled pork czyli szarpana wieprzowina
 2. Przeczeń wołowa z antrykotu
 3. Grillowany stek z antrykotu

Wszystkie te przepisy możesz zaaranżować razem z tymi złotymi maślanymi bułkami.

Bułki maślane do burgerów. Prosty i szybki przepis.

Maślane bułki pasują praktycznie do wszystkiego od konfitury śliwkowej po podroby. Ja nie wyobrażam sobie długo pieczonych żeberek wołowych lub pulled porka bez dobrej buły – lekko słodkiej, maślanej w smaku, uzupełniającej bardziej złożony smak mięsa z grilla czy bbq.
Ilość porcji 10 bułek
Czas przygotowania 10 minut
Czas grillowania/bbq 35 minut
Czas na wyrastanie ciasta 1 godzina

Sprzęt

 • Piekarnik
 • Robot kuchenny
 • Blacha do pieczenia

Składniki

 • 500 g mąki pszennej 400-500 NAJLEPIEJ EKOLOGICZNEJ
 • 100 g masła
 • 250 g mleka
 • 50 g cukru
 • 10 g soli
 • 2 szt jajko – jedno do ciasta, drugie do smarowania bułek
 • 7 g suchych drożdży
 • czarnuszka lub sezam do posypania

Wykonanie

Ciasto

 • Jeśli masz do dyspozycji thermomixa lub inne urządzenie mieszające ciasto, wtedy ten przepis to „bułka z masłem”. Odmierzam wszystkie składniki na początku, to zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę.
 • Cukier, 50 g mleka, drożdże, masło i łyżkę mąki umieszczam w kielichu – mieszam na wolnych obrotach podgrzewając do 37 stopni, aż wszystko się połączy. Jeżeli nie masz opcji podgrzewania w swoim robicie to podgrzej całość mleka z masłem w rondlu – podgrzej, nie zagotuj, masło ma się tylko rozpuścić.
 • Łączę teraz wszystkie składniki poza jajkiem do smarowania i czarnuszką. Miksuję/mieszam całość około 3 min – jeśli ciasto klei się do rąk, oprószam ręce mąką i formuję kulę, którą przekładam do miski i nakrywam ściereczką. Ciasto nie będzie rosło jak szalone, ponieważ ma w sobie dużo masła, po około godzinie dzielę ciasto na 10 równych części, korzystam z wagi. Każdy kęs ciasta ma około 90 g.
 • Teraz w rękach lub na stolnicy formuję 10 bułek i układam je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Każdą bułkę lekko dociskam, zachowując odstęp 2-3 cm między bułkami, jeśli chcę je odrywać od siebie po upieczeniu lub zachowuję ok. 5 cm odstęp, kiedy chcę mieć idealnie okrągłe bułki.
 • Przykrywam blachę ściereczką i odstawiam do wyrastania na około 30-35 min.
  Rozgrzewam piekarnik do 180 stopni – pieczenie góra i dół. Roztrzepuję jajko. Jak bułki zaczną rosnąć, smaruję je roztrzepanym jajkiem, posypuję czarnuszką i wstawiam do piekarnika na około 30 min.
Autor: Piotr
Danie: Dodatki do grilla, Maślane bułki
Kuchnia: BBQ, Grill
Słowo kluczowe: Bułki do hamburgerów, Maślane bułki do burgerów, Przepis na maślane bułki
Zamknij
Jakgrillowac.com © Copyright 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij